Květen 2012

MHD a další deprese

23. května 2012 v 20:32
Vejdete do autobusu a hned první co uvidíte je otrávenej pohled řidiče, který ti ještě ke všemu nadá, že se od novýho měsíce platí 10,- za lístek místo běžných 8,- a že ti ještě chybí 2 koruny. Naštěstí mám jednoho řidiče kamaráda, kterej je aspoň trochu normální, ale taky si občas dobře zanervačí a zanadává na celej autobus.
Nejhorší je, když jste unavení jak sviňa, motá se vám hlava a máte na zádech těžkej bágl a všechny sedačky obsazený důchodcema, kteří jedou z kauflandu. Když ještě k tomu je poslední dobou horko jako prase a v buse se potíte jako vepři. Narvanej autobus, ve kterým stojíte a jste nalepení na všechny okolo. Fakt krása. K tomu ještě začnou nadávat důchodci, že stojím u dveří a že mám na zádech baťoh, který bere místo ostatním.

Nejlepší by bylo chodit pěšky, ale s těžkou taškou v takovým vedru se mi pěšky chodit už nechce vůbec. Ještě s mojím tempem bych do školy přišla o půl hodiny pozdějš a naši třídní poslouchat vážně nehodlám.

Jsem ráda, že je konečně teplo a tak, ale když mám na sobě tílko a mini-kraťasy a přitom ze mě teče jak z konve, to je hnus. Proč se v takovým horku musí lízt do školy? Bych si zajela nejradši už někam na koupaliště a celej den se máchala ve vodě a opalovala. Ve škole ti tam akorát slunko svítí do očí, praží tě a při tom se fakt pozor dávat nedá....Kdo je pro, aby byly prázdniny už květen,červen,červenec,srpen?

Statistika v matematice

23. května 2012 v 14:55 Zápisky
Konečně probíráme v matice něco, co je lehký a docela mě aj baví. Úkolem ve statistce je prostě zaznamenávat nějaké údaje v tabulce, připsat četnost, určit Modus a Medián pak ještě k tomu vypočítat Aritmetický průměr, nebo spíše Vzácný, abychom nemuseli všechno zvlášť vypisovat.......... a další statistické informace.
Baví mě, když pracujeme s faktama, což bývá většinou za úkoly, takže dělám aj úkoly do matiky teď :-D. Ale ve škole si učitelka údaje spíš vymýšlí a jenom tak pro nic za nic dělat tabulku nemusím že..
Se známkama tady jsem jak na houpačce -1,4,1,4.... a tak teď to aspoň doladím tou statistikou, když už nic.
A prý že "statistika nuda je"... tak asi jak pro koho no. A my jsme teprve u základů, takže je dost možný, že mi to zas začne zachvilku pít nervy tak jak trojúhelníky,množiny a všechno to co jsme za letošní rok probrali.
Co vy teď probíráte v matice?
Baví vás matematika?
Jakou známku z ní dostanete na vysvědčení?

Dvě vzpomínkový

21. května 2012 v 17:44 Písničky
Když slyším toty 2 písničky tak si prostě vždycky vzpomenu na to, jak jsem na to jako malá pařila s tátou a mámou .....:) samozřejmě si nepamatuju vůbec nic, ale ta melodie a ty slova mě prostě dostávají o 10 let do minulosti.

Máme fakt debilní češtinářku.

21. května 2012 v 14:39 Zápisky
Proč nás ti profesoři nemůžou nechat žít??.... Každodenně poslouchat jejich výlevy vzteku na nás, hodný žáky, kteří se snaží si slušně psát zápisky a plnit pilně jejich zadané úkoly. Dobře no, naše třída asi není tak zlatá, jak jsem napsala v předchozí větě, ale i tak by mohli učitelé pochopit, že nás jejich látka nezajímá a stejně si to mumlají pro sebe. Vedlejší věty- vždyť se to stejně má zrušit ne?!!.. A tak proč mě dneska učitelka bombardovala že to neumím? ...Kruci, když mi to nikdo nedokáže vysvětlit tak at se potom nediví. Všem ve třídě to jaksi uniklo a mamka už vubec nevi o čem je řeč.
Ale tak co už každej to musi ještě par let v ty škole přežít... vlastně teď už jen pár dní do prázdnin, který si hodlám tento rok užít naplno!!:)

Zlato je pro nás pryč, ale co bronz?

20. května 2012 v 14:16
Včera jsme to se Slovákama dobře projeli. Kdo by to řekl, že nás Slováci tak hnusně porazí??... Měli jsme tolik šancí, ale mají prostě dobrýho brankářa. Skončilo to 3:1 pro Slovensko a dneska se setkají s Rusy a budou bojovat o zlato. My už bohužel budeme bojovat jen o bronz s Finama, ale i tak můžeme získat další medaili z MS :)). My jsme se do finále dostali tolikrát.. a tak ať si to Slováci taky někdy užijou že. Ale já mám takovej problém, komu mám fandit. Slovensko jsou naši sousedi, ale zas Rusko je pro mě srdcová záležitost, na druhou stranu ale Rusko vyhrává pořád a Slováci by si mohli pohár taky po dlouhé době užít..
Každopádně se ve 3 dneska dívám na naše a večer na Rusko/Slovensko a doufám že to ti Slováci přežijou ve zdraví, protože Rusove jsou ještě větší rváči než oni :D

Urážky obou národů...

19. května 2012 v 18:18
Na fejsu se zahájila válka díky hokejstům, kteří právě hrajou ČESKO vs. SLOVENSKO. Nechápu to, vždycky to byli přátělské turnaje a nyní se na fb všichni bombardují tím "česko je lepší" "vyhrajú slováci" "kurvy" "zmrdi" "kreténi".... samozřejmě , že každej fandí svojí zemi a že to je hrozně na nervy, ale tak je to přece jenom sport a kdyby jsme i my prohráli, příští rok se MS hraje zas a může se nám dařit víc a tak je to i se Slovenskem.
A na ledě je to taky docela divoký.... Erat má nejspíš otřes mozku a do hry už nenastoupí, teď Koukalovi někdo vrazil do kolena.... hrajte prosím férově!!!..... myslím že se zachvilku do té hádky na fb taky připojím, jestli nám slováci budou likvidovat hráče jak na běžícím pásu.!!... tak doufám, že další problém už nenastane.
No tak nastal, ted se naboural nějaký slovák... kluci tož nezabíte se!!!!

Pivní slavnosti v Přerově

19. května 2012 v 17:37 Zápisky
Včera jsem si s kámoškou zašla na námko, kde hráli všichni DJové z naší milované Spilky, která se už bohužel zavřela. Bylo tam 40 druhů piv, ale to my sme si radši koupily pár zelenéch a pak jsme vyzkoušely tříť s vodkou... no HNUS! :D Tak ale v náladě jsme byly dobře!.. Pařily jsme tam až do konce (24hod) a pak sme ještě cca. hodinu kecali s jakysima klukama a přišla ještě jedna kámoška co bydlí podemnou, že pujdem spolu dom. Pěšky se nam ale nechtělo a tak jsme si řekly, že počkáme na autobus do 5. Mimochodem bydlíme hned na druhé zastávce, takže pěšky by se to klidně dalo, ale potřebovaly jsme nějakou výmluvu ještě :D. Zašli jsme si teda na Matrix a tam sme potkaly Honzu z Cookiesů, tak sme tam chvilku pařili, pak šli pokecat ven a on nas všude podepisoval no a prostě byla prdel :DD... To jsem si fakt nemyslela, že to nakonec takhle dopadne. Až nam začala byt zima, tak sme se vydali dom a na ten autobus sme se vysrali, tak dlouho se nam tam už čekat nechtělo, nebo se nam chtělo všem spat.. Honza bydlí hned naproti nám, takže skvělý jako :D. Dom jsme dorazili ve 4 a šli chrapat.... ale na mati nemam ta se vratila až dneska v 9.. takže aspoň žadnej prušvih no..:D
A pozor dneska je na namku taky jakasi chlastačka, takže no nevím.. asi se tam na chvilku pujdu podívat :D..
A ještě sem hodím jednu písničku od Cookiesů, ať vite o koho se jedná, pokud neznáte :)

17.3.2012-hokej

19. května 2012 v 15:00
Tímto dnem se hrálo o postup do kola, které se hraje dneska a je to dost důležitý zápas, protože potom se bude hrát o medaile.

Slovensko vs. Kanada
Měla jsem školu do 16. hodin, takže jsem tento zápas neviděla, ale děcka ze třídy se to nějak dozvěděli a tak jsme výhru Slováků ve třídě oslavili. Slovensko porazilo Kanadu, to je brutálníí!!.. Nechcu Slovensko nějak podceňovat, ale Kanada je v hokeji jeden z nejlepších států, ale povedlo se to!.. Horší zpráva je teď pro Slováky to, že dneska hrajou s náma :-DD.

Rusko vs. Norsko
Na tohle utkání jsem se teda chvilku dívala, ale potom pro mě přišla kámoška a šla sem ven. Rusko vyhrálo a za to jsem taky ráda. Miluju Rusko :).

Finsko vs. USA
Tenhle jsem teda neviděla a nějak obvzlášť mě to nezajímalo. Ale to, že vyhrálo Finsko mě potěšilo, protože USA fakt v oblibě nemám.

Česko vs. Švédsko
Tak tohle jsem si snad nemohla nechat ujít! Sledovala jsem to od začátku do konce a zápas byl geniální. Nervičky jak prase a gól pár sekund před koncem...! Paráda!

Tento den byl aspoň pro mě v hokeji hodně úspěšný, doufám že to tam bude i dneska a poslední zápas si zahrajeme o zlato :))

A- ahoj!

16. května 2012 v 16:21
Ahoj,
přivítals na můj blog nejspíš náhodou a vidíš , že tady ještě nic není, ale chtěla bych tě navnadit na co se později těšit.
Budu sem psát o věcech co mě zajímají a toho je poměrně dost. Od diskoték, přes zvířata až třeba k hokeju. Blog jsem si ale založila kvůli tomu, abych sem vypsala z toho co mi leží v hlavě, tudíž nějaký ty názory a úvahy a další články k zamyšlení. Může se stát že se neudržím a napíšu sem i něco v "deníčkovském" podání a to já nerada zveřejňuju a radši si to píšu do normálního "deníku", ale když se o něco prostě budu chtít podělit, proč ne. Fotky tady moc nečekejte, protože nemám foťák a mobil jsem nějakou blbou náhodou utopila v záchodě. Čekejte tady ale určitě nějaké tipy a rady ohledně různých věcí a taky takový ty capiny, co mám ráda nebo naopak nemám a hlavně slintání nad hokejistama, kteří teďkom hrají mistrovství a všichni jim určitě držíme palce. :-)